• Тетра-Агро, міндобрива, добрива
  • Тетра-Агро, міндобрива, добрива
  • Тетра-Агро, міндобрива, добрива
  • Тетра-Агро, міндобрива, добрива

Практичні поради для підвищення ефективності мінеральних добрив у сільському господарстві

Мінеральні добрива – це неорганічні речовини, що містять поживні елементи для росту та розвитку рослин (такі як азот, фосфор, калій, які вносять у ґрунт для підвищення родючості). Ці добрива відіграють важливу роль у сучасному агросекторі, тому що допомагають підвищувати урожайність сільськогосподарських культур та покращувати якість ґрунтів. Через складну економічну ситуацію та зростання цін важливо знати, які міндобрива будуть найбільш вигідними для застосування, та як отримати від них максимальний ефект.

Нітроамофоска

У статті ви дізнаєтеся:

— Які умови впливають на ефективність добрив?

— Коли та як краще підживлювати рослини?

— У чому переваги комплексних добрив?

— Як підвищити родючість кислих ґрунтів?

— Як зробити безкоштовний агрохімічний аналіз ґрунту?

 

Вплив ґрунтово-кліматичних умов на ефективність добрив

 

Ґрунтово-кліматичні умови впливають на швидкість та якість засвоєння поживних речовин рослинами. Температура, вологість і тип ґрунту визначають терміни, способи та пропорції внесення мінеральних добрив. У таблиці нижче наведено, як саме впливає кожна з умов, з конкретними результатами та рішеннями.

Таблиця 1. Вплив ґрунтово-кліматичних умов на ефективність мінеральних добрив та відповідні агротехнічні рішення.

 

Вологість

Впливає на рівень засвоєння добрив.

У пересушеному ґрунті елементи мінерального живлення погано розчиняються та розподіляються. Результат: рослини не отримують необхідну кількість елементів.

Надмірне зволоження ґрунту (при тривалих дощах і затопленнях) призводить до вимивання добрив у нижні шари ґрунту. Результат: поживні елементи «не дістають» до кореневої системи рослин.

Температура

Впливає на швидкість хімічних реакцій і доступність поживних елементів для рослин.

При низьких температурах (восени або ранньої весни) засвоєння азоту уповільнене. Результат: погіршується ріст і розвиток рослин.

Високі температури (особливо в поєднанні з низькою вологістю) призводять до надмірного випаровування вологи з ґрунту. Результат: зниження ефективності добрив.

Тип ґрунту

Визначає норми внесення мінеральних добрив.

У піщаних ґрунтів низька здатність утримувати воду та поживні речовини, тому добрива можуть швидко вимиватися. Рішення: частіше, але у менших дозах вносити добрива, щоб забезпечити постійне надходження поживних речовин.

Глинисті ґрунти добре утримують воду і поживні речовини, але через їхню щільність добривам складніше проникати. Рішення: вносити добрива відносно великими дозами та глибоко, щоб вони досягли кореневої системи рослин.

Для чорноземів, які є найбільш родючими ґрунтами, важливий правильно підібраний баланс поживних речовин. Рішення: чорноземи потребують менше азоту, але більше фосфору, важливе застосування добрив у відповідних пропорціях.

Оптимальні терміни і способи внесення добрив

 

Для максимального ефекту від добрив, варто правильно обирати час та спосіб їх внесення. А при виборі виду добрива, слід звертати увагу на тип культури, фазу росту рослин, стан ґрунту та кліматичні умови.

Основні терміни для внесення добрив:

1. Осінь (передпосівне живлення або при засіві). Здійснюється для озимих культур. Найбільш потрібні речовини в цей період: фосфор та калій (азот більш корисний буде навесні). Ефективним є внесення комплексних добрив для кращої зимівлі рослин і тривалої дії.

2. Весна (вноситься більше азоту), здійснюється на мерзлоталому ґрунті. Для озимих культур використовуються окремі елементи для підживлення, для засіву майбутніх культур – комплексні добрива.

3. Літо (листкове підживлення). Забезпечує рослини дефіцитними речовинами, здійснюється як додаткове підживлення (оприскування листя розчинами добрив).

Вибір форми добрива:

— рідкі добрива швидше засвоюються, але потребують частішого внесення;

— гранульовані добрива діють повільніше, проте забезпечують довготривалий ефект та дозволяють зекономити на додаткових підживленнях протягом періоду вегетації.

гранульовані добрива Нітроамофоска

Сухі гранульовані добрива можна розподіляти за допомогою розкидача, під час посіву вносити сівалкою; при підживленні ґрунту – використовувати аплікатор або культиватор, або під час основного обробітку ґрунту – вносити за допомогою глибокорозпушувача з бункером для добрив.


Читайте також: Все про способи та норми внесення добрив https://tetra-agro.com.ua/news/vse_pro_sposobi_ta_normi_vnesennya_dobriv


 

Рекомендації щодо внесення комплексних добрив

 

Комплексні добрива, які містять необхідні поживні елементи: азот (N), фосфор (P), та калій (K) є універсальним рішенням для багатьох культур. Їх краще вносити на етапі передпосівної обробки ґрунту або із посівом, адже NPK добрива розраховані на довготривалу дію. Важливо визначити тип ґрунту, його кислотність та наявність поживних речовин, щоб підібрати правильні пропорції NPK. Наприклад, комплексне добриво «Нітроамофоска-М» від українського виробника «Тетра-Агро» має 6 видів NPK і підходить для різних типів ґрунтів та культур.

 

Переваги використання добрив «Нітроамофоска-М»

 

Мінеральне добриво Нітроамофоска-М  покращує ріст і розвиток рослин, а також підвищує якість ґрунту, зокрема знижує рівень кислотності. Наприклад, у NPK 9:18:22 та NPK 3:20:20 високий вміст карбонатів кальцію та магнію нейтралізує високу кислотність.

Основні переваги:

1. Містить збалансовану кількість основних мікро- та макроелементів для тривалого підживлення рослин.

2. При правильному застосуванні добрива у передпосівний або посівний період, можна зекономити на подальших додаткових підживленнях, та збільшити врожайність до 70%.

3. Завдяки якісній грануляції гарно зберігається та легко розподіляється під час внесення.

нітроамофоска ціна

Локальне розкислення ґрунту

 

Підвищена кислотність ґрунту є серйозною проблемою для багатьох аграріїв, адже вона негативно впливає на ріст і розвиток рослин. Кислий ґрунт перешкоджає засвоєнню поживних елементів, знижує врожайність і якість продукції.

Причини підвищеної кислотності ґрунтів:

— інтенсивне використання азотних добрив, особливо аміачних форм, які сприяють накопиченню іонів водню в ґрунті;

— природний процес вимивання кальцію та магнію з верхніх шарів ґрунту під впливом частих опадів;

— розкладання органічних речовин, зокрема при надлишку гною або компосту;

Кислий ґрунт сприяє розвитку токсичних для рослин форм алюмінію і марганцю, що може призводити до уповільнення росту або навіть загибелі рослин. Такі умови є особливо небезпечними для чутливих до кислотності культур (наприклад, ячмінь, люцерна та більшість овочевих культур). Також підвищена кислотність знижує ефективність добрив, вони стають менш доступними для рослин.  

купити нітроамофоску

Нижче у таблиці наведено, як рівень кислотності ґрунту впливає на засвоюваність поживних елементів.

Таблиця 2. Вплив кислотності ґрунту (рН) на засвоюваність азоту, калію та фосфору рослинами.

 

Кислотність ґрунту

Засвоюваність поживних елементів

Азот

Калій

Фосфор

4,5

30%

23%

33%

5,0

43%

34%

52%

5,5

77%

48%

63%

6,0

89%

52%

77%

7,0

100%

100%

100%

 

Для забезпечення максимальної ефективності внесених добрив і здорового росту рослин, важливо підтримувати оптимальний рівень кислотності ґрунту (рН 6,0-7,0). Якщо ж показники рН нижчі, можна провести локальне розкислення ґрунту.  


Читайте також: Родючість ґрунтів: як визначити та покращити https://tetra-agro.com.ua/news/rodyucist_gruntiv_yak_viznacity_ta_pokrashhiti


Окрім відомих методів вапнування, використання доломітового борошна, попелу та сидерації, ефективним є також використання комплексного міндобрива «Нітроамофоска-М». Це єдине в Україні мінеральне добриво, розроблене спеціально для кислих ґрунтів. Це NPK діє в зоні живлення рослин, його лужне середовище та високий вміст кальцію нейтралізує кислотність ґрунту. Під дією «Нітроамофоски-М», рівень pH в зоні росту рослини становитиме близько 7,0. Завдяки локальному розкисленню рослини набагато краще вбирають необхідні поживні речовини, а у ґрунті з’являються корисні мікроорганізми. Перед проведенням заходів зниження кислотності, для початку варто дуже точно визначити рівень pH ґрунту.

Методи визначення кислотності ґрунту:

— лакмусові папірці;

— електронні рН-метри;

— хімічні тест-набори;

— агрохімічний аналіз у лабораторії.

Лабораторне дослідження грунту є найточнішим методом, тому що не тільки визначає рівень кислотності, а й оцінює вміст поживних речовин, що дає можливість скласти оптимальний план удобрення.

 

Послуга агрохімічного аналізу ґрунту від «Тетра-Агро»

 

Для своїх клієнтів компанія «Тетра-Агро» проводить безкоштовний агрохімічний аналіз ґрунту на рівень кислотності.

Як це відбувається? Аналіз кислотності ґрунту найчастіше проводять під час планування посіву наступної культури після кожного зібраного врожаю. Ви можете самостійно відібрати зразки ґрунту з різних ділянок поля і передати нашим спеціалістам, або ж наші працівники зроблять це за вас. Проби беруться з верхніх та глибших шарів ґрунту. Протягом 8-20 робочих днів ми визначаємо кислотність ґрунту.

Результати такого аналізу допоможуть вам визначити ефективну систему живлення для майбутніх культур, що вплине на вигідне та раціональне використання ваших ресурсів.

аналіз кислотності грунту

Послугу аналізу ґрунту на рівень кислотності від компанії «Тетра-Агро» можна замовити за телефоном: +38 (066) 133 26 77.

 

Висновки

 

Ефективність мінеральних добрив залежить від багатьох чинників, і щоб досягти максимального результату, важливо правильно вибрати продукт і врахувати всі особливості вашого поля. Компанія «Тетра-Агро» пропонує комплексне та вигідне рішення: добриво «Нітроамофоска-М», яке зручне у використанні та має тривалий результат. Більше 15 років ми співпрацюємо із аграріями з різних куточків України, які підтверджують якість та ефективність нашого NPK.

нітроамофоска оптом

Щоб забезпечити свої поля якісним живленням і підвищити їх родючість, замовляйте «Нітроамофоску-М» за номером: +38 (067) 313 77 17. Здійснюємо доставку у зручний для вас спосіб!

Актуальні ціни мінеральних добрив ви можете переглянути за посиланням: Нітроамофоска ціна за тонну.

Нітроамофоска для зерна
Нітроамофоска оптом
Добриво Нітроамофоска
Аналіз грунту
Мінеральні добрива від виробника
Дослідження грунту