Як вирощувати сою: вибір мінерального добрива

Вирощування сої потребує уваги до деталей, адже від них залежить врожайність та збут продукту. У цій статті ви знайдете відповіді на запитання: 

як вирощувати сою; 

правила підготовки ґрунту для посіву;

чим підживлювати сою; 

правила внесення мінеральних добрив під сою.

 

 

ЯК ВИРОЩУВАТИ СОЮ 

 

Дві найголовніші речі, які ви повинні знати після обрання сорту культури — це сезон посіву та особливості підготовки ґрунту до посіву. 

Сезонність: підживлюють міндобриво під сою у квітні-травні місяцях, коли ґрунт прогрівся до 10-15 °C, адже за нижчих температур насіння практично не проростає. Спочатку висівають пізньостиглі сорти й лише в кінці — швидкостиглі.

 

ОБРОБІТОК ҐРУНТУ ПІД СОЮ

 

Дотримуйтесь правил підготовки ґрунту перед посівом сої, адже від цього буде залежати ефективність дії добрива.

Сою варто сіяти на прогрітому ґрунті всіх типів, окрім кислих та сухих, які мають погану текстуру та низький вміст органічної матерії. Найкраще сою сіяти після пшениці, жита, ячменю, а також кукурудзи, картоплі, буряку. Не радимо сіяти сою після соняшника, гороху, квасолі, нуту та сочевиці. 

Основна робота перед посівом сої полягає у загортанні добрив, післяжнивних решток, покращенні структури ґрунту, нагромадженні вологи та знищення бур’янів. 

Якщо з осені ви не підготували ґрунт, ми радимо застосувати поверхневий обробіток із глибоким рихленням. Також не забудьте вирівняти поле, щоб в майбутньому вносити добриво. А чим підживлювати сою?

 

ЯК ПІДЖИВЛЮВАТИ СОЮ

 

Для того, щоб визначити чим підживити сою, треба провести аналіз ґрунту, адже від його виснаженості буде залежати вид та кількість мінерального добрива. Підживлювати сою добривами треба в три етапи: основний, передпосівний і підгодівля

Зауважте, що соя поглинає добрива з ґрунту досить рано, тому, щоб покращити врожайність – підгодовуйте рослину вже на етапі цвітіння.

Коли вносити міндобрива під сою? Підживлювати сою слід макроелементами (фосфором, калієм та азотом) – навесні. 

 

ЧИМ КРАЩЕ ПІДЖИВИТИ СОЮ

 

Внесення міндобрива під сою — це процес, який потребує уваги та правильного підходу. Найчастіше питання, яке хвилює фермерів: яке міндобриво під сою обрати для якісного врожаю? Рішенням багатьох українських аграріїв є мінеральне добриво Нітроамофоска-М від українського виробника «Тетра-Агро». Перевага цього міндобрива у тому, що воно повноцінно живить рослину, адже воно насичене азотом, фосфором та магнієм, які потрібні для якісного врожаю сої, а також вирівнює кислотність (pH) ґрунту. А кислотність безпосередньо впливає на подальшу врожайність. 

 

НОРМИ ВНЕСЕННЯ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ ПІД СОЮ 

 

Перш ніж зрозуміти як правильно вирощувати сою, слід розібратись які елементи впливають на її якість та стрімке зростання. 

 

1. Фосфор — пришвидшує ріст і розвиток рослини.

2. Калій — важливий для регулювання водного режиму та фотосинтезу рослини, захищає від хвороб та стресових факторів. 

3. Магній — сприяє переміщення фосфору у сої, забезпечує процеси дихання, перетворює азот в білок, а також активує ферменти, які забезпечують білковий та вуглеводний обміни. 

 

Вміст NPK мінерального добрива Нітроамофоска-М – 9:18:22. 

Рекомендовані норми внесення Нітроамофоски-М – 200 - 400 кг на 1 га. 

 

Норма внесення залежить від багатьох факторів, зокрема рівня pH. Між іншим, компанія «Тетра-Агро» безкоштовно вимірює кислотність ґрунту вашого господарства та за потреби, може змінити NPK добрива під особливі потреби вашого ґрунту. 

 

ЯК КУПИТИ МІНДОБРИВО ДЛЯ СОЇ

 

Пропонуємо придбати мінеральні добрива Нітроамофоска від «Тетра-Агро» для сої, щоб підвищити рівень врожайності та власного заробітку. Заповніть форму на нашому сайті вже зараз або зв’яжіться з відділом продажу для подальших питань: +38 (067) 313 77 17, +38 (066) 133 26 77, +38 (093) 134 94 06.

 

 

міндобрива під сою, як підживлювати сою