• Тетра-Агро, міндобрива, добрива
  • Тетра-Агро, міндобрива, добрива
  • Тетра-Агро, міндобрива, добрива
  • Тетра-Агро, міндобрива, добрива

Пивоварний ячмінь: вимогливість та технологія вирощування культури

Ячмінь (Hordeum vulgare) є четвертою найбільш поширеною злаковою культурою у світі (після кукурудзи, рису та пшениці). У Сполучених Штатах Америки близько 40% усього ячменю вирощують для використання в пивоварній промисловості.

Вирощування пивоварного ячменю все більше цікавить українських аграріїв, і недарма. Щороку посівні площі, відведені під цю сільськогосподарську культуру, збільшуються, і вже досягнули позначки у 135 тис. га.

Україна має сприятливі умови для вирощування пивоварного ячменю, зокрема родючі ґрунти та кліматичні умови. Захід України є провідним регіоном для вирощування цієї культури, адже тут вологість і опади більш сприятливі для зростання ячменю.

 

Пивоварний ячмінь: Технологія вирощування

 

Пивоварний ячмінь вважається високотехнічною культурою та вимагає правильної агротехнічної підготовки.

Пивоварний ячмінь надає перевагу помірній температурі, оптимальною для росту та розвитку в період вегетації стане 18°C. Сходи витримують заморозки до -6°C.

Говорячи про умови вирощування ячменю, важливо згадати про ґрунти. Ці зернові мають одну із найменш розвинених кореневих систем серед зернових, тому важливо, аби ґрунт був вирівняним, а також достатньо зволоженим. Окрім того, солодовий ячмінь є доволі вимогливим до родючості ґрунту, і часто потребує якісного мінерального живлення, особливо фосфорного та калійного. Тому, ячмінь найкраще росте на добре дренованих ґрунтах з високим вмістом поживних речовин та нейтральною реакцією.

 

Посів пивоварного ячменю

 

Важливо обирати саме пивоварні сорти ячменю для досягнення оптимального врожаю та якісної сировини для виробництва пива. Найбільшою популярністю серед українських агровиробників користуються сорти Ксанаду, Пасадена, Патрицій, Жозефін, Святогор.

Ячмінь висівають рядковим та вузькорядним способами, оптимальним рахують вузькорядний із міжряддям 7-8 см. Оптимальна глибина для посіву пивоварного ячменю – 2-4 см (якщо ґрунт є сухим, то до 5-6 см). Вважається, що найкращим терміном для посіву є рання весна, адже чим пізніше висіюватиметься ячмінь, тим вищий рівень протеїну міститиметься у зерні.

 

Кращі попередники 

 

Сівозміна — це практика зміни культур на полях протягом декількох вегетаційних періодів для забезпечення оптимального використання ґрунту і підтримки його родючості.


Читайте також: Сівозміна: формула успішних чергувань зернових та овочевих культур


Ячмінь не є вибагливою щодо попередників культурою. Основна вимога щодо попередників – аби після них ґрунт залишався чистим, без бур’янів, гички та соломи, адже ці залишки органіки на полі стануть потенційним джерелом азоту для пивоварного ячменю, що, в свою чергу, підвищить вміст білків у зерні.

Не радять вирощувати цю культуру після цукрового буряку, адже зазвичай його ретельно обробляють пестицидами, а також після нього не прибирають гичку, що призводить до профіциту азоту. Така сівозміна також загрожує локальним зневодненням ґрунту пивний ячмінь є має слабку кореневу систему, тому важливо, аби верхні шари ґрунту містили достатню кількість вологи.

Аграрії часто висівають пивоварний ячмінь після картоплі, кукурудзи, ріпаку, гороху та сої.

 

Показники якості пивоварного ячменю

 

Ячмінь пивоварний — це ячмінь, з якого виробляють солод високої якості. Вимоги до якості пивоварного ячменю досить суворі і безпосередньо пов'язані з ефективністю переробки та якістю продукції в солодовій та пивоварній промисловості. Багато з необхідних характеристик знаходяться під контролем виробника, інші ж визначаються погодними умовами під час вирощування та погодними умовами в період вирощування та збору врожаю.

Високоякісний пивоварний ячмінь повинен мати наступні характеристики:

— Вміст протеїну від 9% до 11% (високий вміст білку погано впливає на фільтрацію при виробництві пива, а відповідно і на якість кінцевого продукту)

— Вміст вологи не більше 14,5%

— Не більше 5% очищених та битих зерен

— Маса 1000 зернин – 35-45 г

— Високий вміст крохмалю (не менше 63%)

— Натура - 600-700 г/л

— Низька плівчастість*

* Плівчастість це характеристика зерна, яка вказує на вміст зовнішніх оболонок, навколо зерна пивоварного ячменю. Ця вимога важлива для виробників пива, оскільки вона впливає на ефективність витягування корисних речовин зерна під час процесу виробництва.

Висока плівчастість зерна ячменю може свідчити про підвищений вміст дубильних речовин, який, в свою чергу, може викликати небажані смакові відтінки, такі як гіркота, аміак або металевий присмак.

— Підвищена екстративність** — 78-85%

** Екстрактивність в контексті пивоваріння це міра того, наскільки ефективно зерно (ячмінь) перетворюється на цукри та інші речовини під час варіння. Вона вимірюється у відсотках та вказує на кількість речовин, які можна отримати з певної кількості зерна під час варіння. Вища екстрактивність означає більше речовин, які під впливом хімічних процесів переходять із нерозчинного стану у розчинний. Це важливо для пивоварів, оскільки вони використовують дану характеристику як основу для алкогольного та смакового профілю пива.

 

Підживлення пивоварного ячменю

 

Для досягнення найкращих результатів вибір добрив повинен базуватися на результатах аналізу ґрунту. Солодовий ячмінь найкраще вирощувати на ґрунтах із нейтральною кислотністю (6,0 — 7,5). Якщо дана культура вирощуватиметься на кислих ґрунтах, то варто очікувати на низьку врожайність ячменю, адже у кислому середовищі поживні речовини рослинами засвоюються важче.


Читайте також про кислотність ґрунтів: https://tetra-agro.com.ua/news/vse_pro_kislotnist_gruntiv.


Передбачуване кінцеве використання ячменю визначатиме технологію вирощування, а також тип і кількість добрив, що вносяться. У кормовому ячмені вищий вміст білка в зерні допускається, адже таким чином може зменшити потребу в білкових добавках, на відміну від солодового ячменю.

Більше азоту можна вносити при висіванні ячменю, оскільки тоді рослина використовує азот для збільшення врожайності, а не для підвищення вмісту білка в зерні. Погодні умови, такі як посуха під час росту, можуть призвести до підвищення вмісту білка в зерні.

Вносити добрива варто під основний обробіток ґрунту, надавши перевагу комплексним трьохкомпонентним добривам із невеликим вмістом азоту.

 

Нітроамофоска під ячмінь

 

Нітроамофоска — це складне мінеральне добриво, яке використовується в сільськогосподарському виробництві під усі культури. Це універсальне добриво містить азот (N), фосфор (P) та калій (K).

Це добриво містить комплекс поживних речовин, який сприяє збалансованому живленню рослин протягом всього вегетаційного періоду. В результаті вирощування пивоварного ячменю з використанням нітроамофоски гарантуватиме підвищення врожайності і якості зерна.

— Азот (N) сприяє зеленому росту рослин і формуванню протеїнів та інших життєво важливих речовин.

— Фосфор (P) необхідний для розвитку кореневої системи, цвітіння та формування насіння.

— Калій (K) відповідає за загальну стійкість рослин до стресових умов, а також вагомий для розвитку квіток і плодів.

Піклуємося про те, аби максимізувати вашу врожайність та зробити ваше господарство ще успішнішим. Наше добриво "Нітроамофоска-М" – ваш ключ для досягнення цілей!

 

��� Ефективне живлення для ваших посівів: «Нітроамофоска-М» містить макро- та мікроелементи, такі як кальцій (Ca), сірка (S), магній (Mg), цинк (Zn), бор (B), а отже забезпечить ваші культури всіма необхідними поживними речовинами для максимального росту та розвитку.

��� Гарантована якість: ми маємо необхідні сертифікати якості, а також наше добриво внесене до Державного реєстру пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

��� Довіра науковців та клієнтів: сотні українських аграріїв обрали «Нітроамофоску-М» — відгуки на нашу продукцію ви можете переглянути на YouTube каналі (https://www.youtube.com/channel/UCUBkYli14vOJvVxdCs-qysQ)

��� 6 комбінацій для різних ґрунтів та культур: ми виробляємо 6 видів NPK, за рахунок чого ви зможете обрати оптимальне добриво для своїх посівів!

 

Ми проводимо безкоштовний аудит ґрунту щодо кислотності (https://tetra-agro.com.ua/blog/analyze)  для наших клієнтів, аби допомогти підібрати ту комбінацію NPK, яка ідеально закриє ваші потреби.

Пивоварний ячмінь потребує спеціального догляду та живлення для забезпечення високої якості сировини для пивоварів.

NPK 3:20:20 та NPK 5:15:20 стануть оптимальними варіантами для основного живлення пивоварного ячменю, адже вони багаті на фосфор та калій, але містять помірну кількість азоту, що вкрай важливо для досягнення вимог щодо сировини для пивоваріння.

NPK 9:18:22, завдяки своєму складу, не лише забезпечить рослини необхідними поживними речовинами для досягнення високої врожайності, але й допоможе у боротьбі з кислими ґрунтами — завдяки рівню pH 8,8, після внесення добрива спостерігатиметься локальне розкислення ґрунтів. Запрошуємо вас переглянути наші ціни на добрива  "Нітроамофоска-М". Не втрачайте шансу отримати якісне добриво за найкращими цінами!

Наша адреса — Львівська область, м. Червоноград вул. Львівська,71.

 

��� Для замовлення та консультації звертайтеся за номером:

067 313 77 17

066 133 26 77

 

Читайте також:

—  Нітроамофоска-М: як правильно застосовувати

— Азот для рослин: його значення та форми

— Органічні чи мінеральні добрива: що обрати?

пивоварний ячмінь